Drobne poprawki aplikacji
Stan zdrowia pacjentów często poprawia się w trakcie hospitalizacji, a po powrocie do domu ulega pogorszeniu. Co zrobić, aby przy ograniczonych zasobach ludzkich zwiększyć efektywność leczenia i zmniejszyć ilość powikłań, niepotrzebnych wizyt lekarskich i ponownych przyjęć do szpitala? W tym celu pomoże zdalny monitoring pacjentów z wykorzystaniem Comarch HomeHealth 2.0.
Comarch HomeHealth 2.0 to aplikacja, która jest elementem systemu do zdalnego monitoringu pacjentów, np. osób chorych przewlekle oraz pacjentów po hospitalizacji. Może być stosowana w trybie one-user (dla pojedynczego pacjenta) lub multi-user (dla wielu pacjentów), np. w domach opieki lub przez pielęgniarki. W skład systemu do zdalnego monitoringu pacjentów wchodzi aplikacja Comarch HomeHealth 2.0, dostępna na smartfonie lub tablecie, oraz zintegrowane urządzenia pomiarowe, dopasowane do potrzeb pacjenta.
Aplikacja prowadzi użytkownika krok po kroku przez wszystkie pomiary, przypomina o ich wykonaniu i wysyła wyniki do platformy telemedycznej Comarch e-Care, gdzie są automatycznie analizowane przez system, a następnie mogą zostać opisane przez personel medyczny. Historia pomiarów zapisywana jest także w aplikacji, dzięki czemu w zależności od trybu, pacjent lub opiekunowie i lekarze mają do niej wgląd. Aplikacja jest bardzo przyjazna i intuicyjna, zaprojektowana z myślą m.in. o seniorach. Przy jej wsparciu każdy pacjent wykona pomiary samodzielnie i poprawnie.
Funkcje aplikacji:
• Wykonywanie pomiarów i zapisywanie historii wyników ze zintegrowanych urządzeń pomiarowych lub wpisanie ich ręcznie.
• Natychmiastowe przesyłanie do platformy telemedycznej Comarch e-Care wyników pomiarów parametrów zdrowotnych, których zakresy są ustalane indywidualnie dla każdego pacjenta.
• Powiadomienie w platformie Comarch e-Care w przypadku parametrów przekraczających normy.
• Ankiety dla pacjenta i przypomnienia o zażyciu leków według ustalonego harmonogramu.
• Możliwość nawiązania kontaktu z Centrum Telemonitoringu przez całą dobę, 7 dni w tygodni.
Jak to działa?
1. Lekarz zleca zdalny monitoring pacjenta poza placówką medyczną, dostosowuje jego przebieg i personalizuje zakresy norm pomiarów.
2. Pacjent wykonuje pomiary, które automatycznie trafiają do aplikacji lub są do niej wprowadzane ręcznie.
3. Wyniki przesyłane są do platformy Comarch e-Care, gdzie są automatycznie analizowane przez system, a dodatkowo monitorowane przez personel medyczny.